Přihlásit 


Danio tečkované - Danio nigrofasciatus

Danio nigrofasciatus - Danio tečkovanéfoto: Nigga
České názvy:

Danio tečkované

Zebřička tečkovaná

Latinské názvy:

Danio nigrofasciatus

Brachydanio nigrofasciatus

Barilius nigrofasciatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Dožívá se:4 let
Akvárium od:50 litrů
Velikost do:4 cm
Teplota: 20 - 26 °C
pH: 6,5 - 7,5
Tvrdost vody: 5 - 15 °dKH
Využití ryby:sladkovodní akvárium
Obývané patro:horní část nádrže
Chovani:mírumilovná
Obtížnost chovu:nenáročná
Potrava: všežravec - umělé vločkové krmivo, mražené, živé krmení, drobný hmyz
Rozmnožování:viz. <a href="Ryby.php?detail=9">Danio pruhované</a>

K výtěru stačí 12-ti litrová elemetka s jávským mechem a třecím roštem, ve které necháme třít 3-5 samců a 2-3 samice. Voda k výtěru by měla mít celkovou tvrdost 3-6°dGH a pH 6,5-6,8, teplota 24-27°C. Po výtěru je nutné rodiče ihned odlovit. Mláďata po vylíhnutí leží na dně, na rostlinách a jsou velmi malá, rozplavou se do týdne. Zpočátku je nutné krmit tou nejjemnější potravou - vířníci, nálevníci, prachové krmivo. Asi 6. den po rozplavání je můžeme začít krmit artémií. V případě, že k výtěru nedojde, je nutné samce oddělit od samic a cca 10 dní je umístit do samostatné nádržky. Poté pokus o tření opakovat.
Oblast původu: Asie
Země výskytu:
Původ: Barma
Popis:Velmi vzácně nabízená rybka, je o něco méně čilá než ostatní dania. Má jen jeden pár vousků, na rozdíl od dania pruhovaného, které má páry 2 (jeden kratší, druhý delší). Modré tečky jsou ve spodní polovině těla, pod zlatavě nažloutlým páskem lemovaným nahoře i dole modře. Nároky na chov jsou stejné jako u ostatních danií, tj. hodně prostoru v horní části nádrže a u hladiny, chovat v počtu více kusů. Objevují se také kříženci tohoto druhu s Danio rerio, kteří jsou dále neplodní.
rybu vložil: lavina13, údaje upravili: Martin, axolotlik, Wels-fan, provokatér, Paja66,
Danio nigrofasciatus se vyskytuje v 4 akvárích

Danio nigrofasciatus - všechny fotografie:

Danio nigrofasciatus - Danio tečkované
  foto: kamcaKrKomentáře návštěvníků k Danio nigrofasciatus

+ vložit nový komentář


25. 04. 2013, 00:32 - amrtin - By mě zajímalo,jestli to je ta co mám já...http://www.aquapage.cz/Uzivatele/Akvaria/3370/65128_mini.jpg :smile: :smile:

19. 08. 2009, 07:48 - notburga - Taky se mi ta fotografie zdá divná. tečkovaná dania mám a vypadají vážně jinak. Někdy zkusím ty potvůrky nafotit, jestli se povede. jak nejsou čilý, tak objektivem zdrhaj :-O

29. 03. 2008, 18:06 - 123456789 - To křížení s Daniem Pruhovaným,už provádím několik let a zatím jsem měl všechny odchovy 100%.Nestalo se mi ještě, že by potomci byli neplodní.Křížení jde i s Daniem Duhovým.A bez problému.

07. 03. 2007, 10:38 - marfi - Obávám se že tato fotografie nazachycuje danio tečkované. Minimálně ty v mé nádrži mají tečky, ale jiné tečky a nemají žádné proužky.


Zobrazit všechny komentáře k rybě.         

Poslední související příspěvky v diskusním fóru